Мурињо на одмор со „специјална“ пријателка (ФОТО)

Жозе Мурињо има специјална пријателка со која неуморните англиски папараци го уловија на сончање додека беше во Катар да работи за „BeInSports“. Пру Картер-Робинсон е повеќегодиша пријателка на португалскиот тренер. Се запознале уште кога го предводеше Реал Мадрид.

За време на престојот во Доха, двајцата биле резервирани, избегнувале да лежат еден до друг, но англиските медиуми му водат детална сметка, па знаат дека со неа бил на одмор и на други дестинации.

Мурињо инаку е во брак долго време и има две деца. Семејниот живот често го истакнува како многу важен.

 

 

Се вчитува...