На атрактивната Валентина и здодеа карантинот: „Последниот танц“ и Џордан се моја инспирација (ФОТО)

Валентина Вињали, пред десет години беше финалистка на „Мис Италија“ со предвидувања за блескава манекенска кариера. Но, сега веќе 27-годишната Вињали се одлучи и за својата најголема љубов – кошарката.

Денеска одвојува време и за манекенството и за кошарката, иако сега во карантина и малку простор за спортот. Но, вели дека и недостасува премногу. Кошарката уште повеќе и недостасува гледајќи го документарецот „Последниот танц“…

„Со тој документарец уште повеќе ја засакав кошарката. ‘Последниот танц’ и Џордан се моја инспирација“ – вели Валентина.

 

View this post on Instagram

 

UN POQO DE MARGHERITE 🌼🇦🇲

A post shared by VALENTINA VIGNALI (@valentinavignali) on

Се вчитува...