Најинтересното од преодниот рок: „Малечката“ на Суарез… (ФОТО)

Во еден од најздодевните зимски преодни рокови последните години, неочекувана ѕвезда стана девојката на еден од фудбалерите кои не беше дури ниту купен туку само позајмен.

Младата Шпанка, Надиа Авилес се сели во Англија… Заедно со своето момче Денис Суарез кој од Барселона замина на позајмица во Арсенал до крајот на сезоната.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by N A D I A A V I L É S (@nadiavilesgarcia) on

Но, на Англичаните и на англиските медиуми не им беше нешто посебно интересен Денис колку неговата 21-годишна „малечка“. Надиа се најде буквално на насловните страници во поголемиот број англиски медиуми. Како најава за доаѓањето на Суарез меѓу „топчиите“ на инсистирање на Унаи Емери.

 

View this post on Instagram

 

FELIZ NAVIDAD 🎄 ❤

A post shared by N A D I A A V I L É S (@nadiavilesgarcia) on

Се вчитува...