Најпознатиот спортски пар ќе добие нов член во семејството

Поранешниот германски репрезентативец и една од најубавите тенисерки Ана Ивановиќ ќе добијат принова во семејството. Прекрасната информација ја објави Ивановиќ која на твитер напиша.

„Нашите срца се полни со радост. Наскоро ќе имаме уште еден мал детаљ во нашето семејство“, напиша Ивановиќ под фотографијата со четири пара патики.

Во март 2018. година Швајнштајгер и Ивановиќ го добија синот Лука.

 

Се вчитува...