Навивач на Ривер Плата се дрогираше на трибините на мечот против Њуелс Олд Бојс (ВИДЕО)

Бизарна сцена се случи на натпреварот од аргентинското првенство меѓу Њуелс Олд Бојс и Ривер Плата. Еден од навивачите на Ривер е фатен како на трибините се дрогира. Интересно е што ниту еден од останатие навивачи кои се наоѓаа покрај него не реагираше на ситуацијата. Очигледно е дека ова е нормална појава на стадионите во Аргентина.

Се вчитува...