Навивачка на Јунајтед се разголи за Санчо: Знаеш што треба… (ФОТО)

Една од најверните навивачки на Манчестер јунајтед, Луси Николсон, се одлучи да испрати добредојде за Џејдон Санчо кој наредниве денови се очекува да потпише со „црвените ѓаволи“.

Договорот меѓу Санчо и Јунајтед е веќе постигнат, па треба да потпише до јуни 2025 година. Николсон позираше во танга во дресот на играчот кој сака да го види „Олд Трафорд“, притоа испраќајќи порака: „Знаеш што треба да правиш“.

 

Се вчитува...