НЕВЕРОЈАТНО: Нојер како играч од средниот ред – асистира до Левандовски кој погоди за хет-трик (ВИДЕО)

Роберт Левандовски и покрај промашениот пенал, сепак, го комплетираше својот хет-трик на дуелот со Бенфика, за водство на „Баварците“ од 5:2 во мечот со Португалците.

Неверојатно е тоа што асистенцијата за овој гол му е запишана на голманот Мануел Нојер, кој од прва одлично го најде Левандовски, кој со лоб погоди во мрежата на Бенфика.

Се вчитува...