Нова мајсторија на Кристијано Роналдо (ВИДЕО)

Фудбалерите на Ал Наср имаат водство од 2-0 против Ал Калеј во полуфиналето од Купот на Саудиска Арабија.

Во центарот на вниманието повторно е Кристијано Роналдо кој постигна уште еден неверојатен погодок во својата кариера.

Тој на мајсторски начин стрелаше за 1-0 за својот тим во 17. минута. Вториот гол го постигна Садио Мане во 37. минута од пенал.

Al Nassr [1] – 0 Al Khaleej – Cristiano Ronaldo 17′
byu/etclassico insoccer

Се вчитува...