Ново ривалство се раѓа – Георгина ја менува Ванда Нара

Вереничката на еден од најдобрите фудбалери на денешницата Кристијано Роналдо, Георгина Родригез ќе почне телевизиска кариера и тоа ни повеќе ни помалку туку како замена за Ванда Нара.

Италијанските медиуми пренесуваат дека таа ќе го земе местото на Ванда Нара во популарното шоу „Тики Така“. Прашањето е дали се јавува ново ривалство и колку Ванда е задоволна од одлуката која е донесена.

 

 

View this post on Instagram

 

En la vida hay tantas ocasiones especiales como veces elegimos celebrarlas. 🌿🍃💚

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio) on

Се вчитува...