Огромен Роналдо од хартија главна „ѕвезда“ на карневалот во Вијареџо (ФОТО)

Кристијано Роналдо ја покори Италија на фудбалски план, но и воопшто, како идол на младите генерации на „чизмата“. Португалецот беше главен мотив и карневалот во Вијареџо кој има неверојатно долга традиција и се одржува од 1873 година во покраината Тоскана на северот на Италија.

Огромен Роналдо, голем 20 метри, изработен од хартија, беше главен лик на карневалот во Вијареџо. Во позадината пишуваше „Идол“.

 

 

Се вчитува...