Пантер на крај ќе игра за репрезентацијата на БиХ

Капитенот на Партизан, Кевин Пантер би можел да игра за репрезентацијата на Босна и Херцеговина, пишуваат медиумите од оваа земја.

Во фаза на завршување е документацијата за кошаркарот на Фенербахче, Тарик Биберовиќ, а наскоро би можел да ја добие и Лука Гарза, за да не биде третиран како натурализиран играч. Кошаркарската федерација на БиХ работи на ангажирање на докажана страна, а во игра покрај Пантер е и Вејд Болдвин од Макаби.

Пантер има српско државјанство, но досега не доби повик од селекторот Светислав Пешиќ.

Се вчитува...