Погледнете ги комичните голови на наместен меч поради кој пет фудбалери добија доживотна забрана (ВИДЕО)

Етичката комисија на Фудбалската федерација на Летонија казни пет фудбалери со доживотна забрана за вршење на дејност во фудбалот поради наместен натпревар.

Станува збор за натпревар од втората летонска лига помеѓу Динамо Рига и Тукумс 2000. Гостите се радуваа на победа од 3-4 по огромен пресврт во второто полувреме откако нивниот тим губеше со 3-0 на полувремето. Последните два гола на средбата се навистина комични.

Се вчитува...