Роберто Карлос го повтори легендарниот слободен удар од 1997 година (ВИДЕО)

Легендарниот бразилски фудбалер Роберто Карлос го повтори легендарниот гол од слободен удар кој го постигна на 3. јуни 1997 година на мечот против Франција.

Тој на социјалните мрежи обајви видео на кое во својот двор го изведува истиот слободен, а на голот се наоѓа легендарниот португалски голман Витор Баиа.

 

 

View this post on Instagram

 

Meu goleiro professor @officialvitorbaia

A post shared by Roberto Carlos 罗伯特卡洛斯 (@oficialrc3) on

Во продолжение можете да го погледнете и легендарниот гол од 1997 година, кој се уште и пркоси на законите на физиката.

 

Се вчитува...