„Романтичарите“ ги потврдија европските амбиции (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Работнички уште еднаш ги потврди своите сериозни европски амбиции со триумфот од 2-0 против Брегалница во 6. коло од Првата македонска фудбалска лига.

„Романтичарите“ знаеја како да ги искористат своите шанси на натпреварот, наспроти противникот кој го доживеа првиот пораз сезонава, па сега носат дополнителен мотив за продолжението од шампионатот и битката за водечките позиции на табелата.

 

 

Се вчитува...