Роналдињо „блесна“ на мал фудбал во затворот во Парагвај и освои прасе од 16 килограми (ФОТО)

Легендарниот бразилски ас Роналдињо кој во кариерата освои титули од Светско првенство, Лига на шампиони, Ла Лига, сега успеа да освои и една неверојатна награда во затворот во Парагвај каде го очекува судење поради употреба на лажен пасош за влез во земјата. Тој и неговиот тим освои прасе од 16 килограми, откако победија со 11-2 во затворската фудбалска пресметка.

 

Секако, Роналдињо не можеше да го скрие фудбалското умеење, постигна пет гола и имаше шест асистенции. Останатите затвореници потоа го овековечија мечот со славниот Роналдињо со фотографија за спомен.

 

Се вчитува...