Роналдо е Роналдо, ама за папараците поинтересна е Георгина (ФОТО)

Откако неколку денови уживаа во Грција, Кристијано Роналдо, неговата вереница и синот одлучија одморот да го продолжат во француски Сент Тропе.

Јасно е дека Роналдо привлекува огромно внимание, поради што редовно се нарушува неговата приватност. Роналдо си е Роналдо, но сепак за папараците поинтересна е Георгина… Фоторепортерите успеаја да „уловат“ неколку нејзини фотографии, тогаш кога беше и најинтересно да се види…

Грците ќе го запаметат Роналдо и по неговата дарежливост. Португалецот, како што пренесуваат грчките медиуми, на персоналот кој се грижел за неговиот одмор во Грција им оставил бакшиш од 20.000 евра.

Се вчитува...