Роналдо гледа фудбал на ТВ, Георгина го масира (видео)

Кристијано Роналдо втора година по ред не е дел од Супер-купот на Европа, но Португалецот во своето слободно време го проследи дуелот меѓу Ливерпул и Челси.

Мечот го гледаше уживајќи и релаксирајќи се, додека неговата девојка Георгина Родригез го масираше. Кристијано поради ситна повреда на мускулите го пропушти ревијалниот натпревар на Јувентус, па Георгина особено внимание им посвети на мускулите на нозете на Португалецот, кој видеото го објави на својот инстаграм профил.

 

View this post on Instagram

 

Recovery time with love 💪🏻❤

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Се вчитува...