Роналдо го одведе Ал Наср во финалето на Купот на С. Арабија (ВИДЕО)

Фудбалерите на Ал Наср се пласираа во финалето на „Кралскиот куп“ на Саудиска Арабија откако вечерва во второто полуфинале славеа над Ал Калеџ со 3-1.

Херој за Ал Наср повторно беше Кристијано Роналдо кој постигна два гола во 17. и 57. минута, а стрелец беше и Садио Мане во 37. минута.

Единствениот погодок за Ал Калеџ го постигна Ал Тераис во 82. минута. Во финалето Ал Наср ќе игра против големиот ривал Ал Хилал.

 

Al Nassr [3] – 0 Al Khaleej – Cristiano Ronaldo 57′
byu/etclassico insoccer

Се вчитува...