Роналдо и Георгина уживаат во Дубровник… (ФОТО)

Кристијано Роналдо изненади многумина со доаѓањето во Хрватска, одлучувајќи во Дубровник да ги мине празничните денови за католички Велигден.

Роналдо вчера беше атракција во хрватскиот град на Јадранот посетувајќи и неколку локали. Негов водич беше Михо Обрадовиќ, сопственик на повеќе ресторани во овој град. Па, Обрадовиќ кој и во БиХ има заеднички ресторан со Един Џеко, и преку социјалните мрежи се пофали за друштвото со Роналдо. Очигледно Џеко и Миралем Пјаниќ се најзаслужните за одлуката на Роналдо својот одмор да го мине во Дубровник.

А, пријатни денови одмор очигледно има и Георгина која одлучи преку својот Инстаграм профил да се пофали за уживањето во Дубровник…

 

Се вчитува...