Роналдо излезе на терен со патики со „Сваровски“ кристали

Кристијано Роналдо е толкава ѕвезда што португалскиот ас се најде во центарот на вниманието пред воопшто да почне со загревање пред дуелот меѓу Атлетико Мадрид и Јувентус.

Фудбалерите повеќе од еден час пред почетокот на средбата излегоа на теренот, а Роналдо се појави со патики обложени со „Сваровски кристали“. Станува збор за серија што ќе се продава во ограничени количини, под назив „Nike Air Max 97 ‘Metallic Gold“, што е втора соработка меѓу Најк и Сваровски, по моделот „Silver Bullet”.

Роналдо за својот роденден доби специјални патики Најк, украсни со 24-каратно злато, така што денешните патики не се најскапоцен дел од колекцијата на португалската мегаѕвезда.

Се вчитува...