Роналдо ќе се жени, Георгина рече „ДА“

Георгина Родригез веќе пробувала венчален фустан тврди најтиражниот протугалски весник „Корео да Мања“. Двојката е забележана со идентични Картие прстени на патувањето во Лондон. Роналдо и Георгина веќе подолго живеаат заедно и ја имаат едногодишната ќерка Мартина.

„Роналдо ја побарал Гео, свадба ќе има, но детали знаат многу малку луѓе. Таа веќе пробува венчални фустани“ – тврди неименуван извор за весникот.

Португалецот и шпанската убавица се запознаа во 2016 година во продавница на Гучи каде што работеше Георгина. Таа е неговата најголема поддршка околу скандалот со обвинувањата за силување.

 

Се вчитува...