Роналдо му ја покажа „финтата“ на Ѓоковиќ (ВИДЕО)

Првата ѕвезда на Јувентус, Кристијано Роналдо и најдобриот српски тенисер, Новак Ѓоковиќ тренираа заедно. Португалскиот фудбалер сподели видео на социјалните мрежи на кое на Ѓоковиќ му ја покажа „финтата“ како повисоко да скокне.

„Го учев Новак како да скока. Беше задоволство да се тренира со тебе, пријателе“, порача Кристијано Роналдо. 

 

 

View this post on Instagram

 

Teaching @djokernole how to jump!!😅🤪💪🏽 Was a pleasure to see you and train with you my friend!!

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Се вчитува...