Роналдо си купи луксузна вила, сосед ќе му биде Конор Мекгрегор (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Еден од најдобрите фудбалери на денешницата, Кристијано Роналдо купи луксузна вила во шпанската туристичка дестинација Марбела. Роналдо неверојатното издание го купи за 1.3 милиони фунти.

Вилата има четири големи спални соби, голема кино сала и базен од кој има неверојатен поглед на Средоземното море. Таа се наоѓа во склоп на голем голф терен, а исто така има и приватна фитнес станица каде ќе може да ја одржува формата. Прв сосед ќе му биде УФЦ шампионот Конор Мекгрегор со кого Португалецот е добар пријател.

 

Се вчитува...