Роналдо во Саудиска Арабија ужива во луксуз – погледнете што вози по улиците на Ријад (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо стана најплатениот фудбалер во светот откако потпиша договор вреден 200 милиони евра со саудискиот клуб Ал Наср. Таму португалскиот ас ужива во луксузот на богатите Саудици, неодамна се пресели и во ултра модерна вила, а на улиците на Ријад се вози со три скапоцени автомобили.

Станува збор за Мерцедес Мајбах, Бентли Flying Spur и Ренџ Ровер 2022 од кој најефтин е последниот со почетна цена од 100 илајди евра за едноставниот модел, но тој кој го користи Ронадло со луксузна опрема се проценува околку 250 илјади евра.

Роналдо е познат како љубител на автомобили. Во неговата гаража во Португалија има вистински „ѕверови“ со вкупна вредност од над 20 милиони евра.

Се вчитува...