Се сеќавате ли на неа? – Убавата Лариса Рикелме носи маска во боите на Парагвај (ФОТО)

Убавата навивачка од Парагвај, Лариса Рикелме која се прослави со фотографиите од Светското првенство во Јужна Африка во 2010 година ги почитува препораките во времето на пандемијата од коронавирусот.

Таа во нејзин стил со маска во боите на знамето на Парагвај го поминува времето во екот на пандемијата од Ковид-19.

 

 

View this post on Instagram

 

Por un Paraguay ?? De FE DE AMOR Y PAZ POR UN MUNDO NUEVO..! Y GLORIOSO..! #tapabocas @tiendapayepy

A post shared by Lari Riquelme (@larissariquelme) on

Се вчитува...