СЕИР НА ДЕНОТ: И Меркел со порака до Македонија… (ФОТО)

Сосема очекувано вријат социјалните мрежи, и во Германија и во Македонија, по сензационалната македонска победа над повеќекратниот светски шампион.

Во серијата шеговити пораки кои се препраќаат на социјалните мрежи, без сомнение се издвојува и пораката на германската канцеларка Ангела Меркел за Македонија… Се разбира, низ максимално духовита нишка!

 

Се вчитува...