СЕИР НА ДЕНОТ: Насмевнете се ако сте во осминафинале на СП

Германија второ Светско првенство по ред не успеава да ја помине групната фаза. Овој пат Гермнаците се најдоа во група со Шпанија, Јапонија и Костарика, а поразот, ремито и победата не беа доволни за пласман во осминафиналето.

Германците натпреварувањето во Катар го започнаа со групна слика на која ги покрија усните во знак на протест против катарските власти и наводното непочитување на работничките права на градежниците, а сега станаа тема на сеир на социјаните медиуми каде популарниот „Трол фудбал“ ја постави сликата насловувајќи „Насмевнете се ако сте во осминафинале“.

Се вчитува...