Шишковски пред репрезентативниот собир се реши: Ергенскиот живот заврши! (ФОТО)

Репрезентавниот голман Дамјан Шишковски од понеделник треба да се приклучи на репрезентацијата на мартовскиот собир за квалификациските натпревар за пласман на СП.

Но, пред тоа голманот на кипарски Етникос Ахна се реши со ергенскиот живот да заврши, па на романтичен начин ја побара својата девојка Ангела за сопруга… А Ангела рече „ДА“!

Се вчитува...