Словачката велосипедистка повторно ‘провоцира’: Доста карантин, ова е слобода… (ФОТО)

Една од најубавите спортистки во светот, словачката шампионка во велосипедизам Луција Јаворчекова си најде нова забава – Инстаграм заработката од која, како што вели, може многу подобро да се живее отколку од велосипедизмот.

Јаворчекова последната година се одлучи повеќе внимание да посвети на манекенството. За кратко период собра и повеќе од 1,5 милиони следачи на Инстаграм. Сега социјалните мрежи за неа се рутина..

„Доста е карантин. Ова се вика слобода…“ – напиша Словачката на последната своја објава испратена со провокативна фотографија од природа.

 

View this post on Instagram

 

That’s what I call freedom ♥🇸🇰

A post shared by Lucia Lachkovic Javorčeková (@luciajavorcekova) on

Се вчитува...