Свадба на годината: Серхио Рамос и Пилар Рубио конечно пред олтар (ФОТО)

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос конечно ќе ја одведе пред олтар својата долгогодишна партнерка Пилар Рубио со која се во врска повеќе од седум години.

Венчавката е закажана за јуни, а први кои добија покани се комплетниот тим на „кралевите“. 32-годишниот Рамос поканите ги поделил на тренингот во Валдебебас, притоа не заборавајќи буквално никого. Покрај фудбалерите од Реал на свадабата ќе бидат и неговите соиграчи од репрезентацијата на Шпанија.

Серхио ја запозна Пилар, која и покрај своите 40 години е една од најубавите жени во светот, по Европското првенство 2012. Заедно имаат три сина. Најстариот Серхио е роден во 2104 година, Марко е роден во 2015 година а најмладиот Алехандро има само девет месеци.

Убавата новинарка и актерка од капитенот на Реал е постара осум години. Фудбалерот ја запроси изминатово лето.

Се вчитува...