Свитолина почести со „жежок танц“ од Портофино… (ВИДЕО)

Украинската тенисерка Елена Свитолина паузата од спортските активности поради коронавирусот ја користи за патувања на најатрактивните туристички дестинации во Европа.

Свитолина се одлучи да го посети и Портофино, а од изнајмената јахта се одлучи да ги почести сите свои Инстаграм-следбеници со еден ‘жежок’ танц… Колку за потврда на своите танцувачки способности.

 

View this post on Instagram

 

#sunday is for… 💃🏼

A post shared by Elina Svitolina (@elisvitolina) on

Се вчитува...