Танчерка, порно актерка, инфлуенсерка … Ова се најубавите девојки на тенисерите од Австралија опен

Австралија опен во овој период од годината го привлекува вниманието на спортската јавност. Во едни поинакви услови, тенисерите беа принудени да внимаваат на ригорозните мерки и протоколи, а дел од играчите, во овие тешки услови со себе во Мелбурн ги понесоа и своите девојки и сопруги. Вкусовите се различни, па така и избраните девојки кои се партнерки на познатите тенисери имаат интересни профили – од танчерка во циркус, преку порно актерка до оние кои не сакаат да бидат премногу во јавност.

На списокот се наоѓа Јелена Ѓоковиќ, сопругата на најдобриот светски тенисер, која редовно го придружува својот сопруг на тениски турнири. Тие се познаваат уште од средно училиште. Јелена работи како директор на хуманитарна организација која им помага на децата во Србија. Овој пар се венчаше во 2014 година во Свети Стефан и имаат две деца.

Во листата на најубави девојки се наоѓа и девојката на канадскиот тенисер Милош Раониќ, бразилската убавица Камила Ринго, која едноставно блесна на стартот на Австралија опен во понеделникот. Таа често споделува заводливи фотографии на социјалните мрежи, па се занимава со една нова професија на денешницата, па работи како инфлуенсерка.

Следната на списокот е Ванеса Сиера, без сомнение најконтроверзната личност меѓу девојките на тенисерите. „The Sun“ ја опишува како бомба затоа што Ванеса Сиера (26) е всушност порно актерка, односно ги продава своите голи фотографии и снимки на платформата „Only Fans“. Таа е девојка на исто така контроверзниот тенисер Бернард Томиќ, познат по изјавата дека воопшто не го сака тенисот, па се чини дека тие се хармоничен пар.

Атрактивна е и новата девојка на Доминик Тим, кој дури неодамна објави дека е во романтична врска, а се чини дека му се допаѓа затоа што таа има талент да танцува и игра во циркус. Ова е Лили Пол-Ронкали, која патем е танчерка, а ова го научила од нејзиниот татко, кој е директор на познат германски циркус. Тимот е постар пет години од Лили, а во текот на 2020 година, таа стана позната во Германија затоа што победи во шоуто за таленти „Ѕвезда што танцува“.

Во листата на најубави девојки влегуваат и Бретани Хокли, девојката на австралискиот тенисер Томпсон, потоа следува Флавиус Пенета, сопругата на Фабио Фоњини, како и Теодора Паталас, девојката на Стефанос Ципипас. Тука секако е и Марија Франциска Перељо, сопругата на Рафаел Надал, која е вистинска убавица!

Се вчитува...