„Цепелини“ и Лука Дончиќ – ова се десетте најдобри потези на Евробаскетот (ВИДЕО)

Евробаскетот 2022 приреди неколку неверојатни натпревари на кои аутсајдерите докажаа дека во кошарката се е можно. Но, покрај изненадувачките резултати имаше и изненадувачки потези.

ФИБА ги избра десетте најдобри во кои место имаше за многу „цепелини“ и атрактивни забивања во режија на Лаури Маркенен, Руди Гобер, Јанис Адетокумпо, но и за Лука Дончиќ и неговите „невозможни“ обиди кои завршуваа во мрежата.

Се вчитува...