Урнебесно: Арапски коментатор во „транс“ кога погледна Русинка на трибините (ВИДЕО)

Освен што е собир на најдобрите селекции во Европа, ЕВРО 2020 е и прозор за најубавите навивачки на националните тимови.

Ниту коментаторите ширум светот не може да останат неми на призорите од трибините на стадионите на Стариот континент. Токму тоа му се случи на арапскиот коментатор, кој ни помалку ни повеќе запеа во програм во живо кога забележа преубава навивачка на Русија.

Коментаторот падна во транс, низ песна опишувајќи ја убавината на руската навивачка…

Се вчитува...