Урнебесно: Игуаин во роденденско „Елвис Присли шоу“

Гонзало Игуаин мака мачи да влезе во посакуваната форма, но тоа не му влијае премногу врз расположението на голгетерот на Челси кога е надвор од фудбалските терени.

Така, Аргентинецот приреди вистинско шоу на роденденската забава на Давид Луиз, маскирајќи се во Елвис Присли и имитирајќи ја легендарната поп-ѕвезда.

Погледнете како изгледаше „Гонзало шоуто“ во Лондон.

Се вчитува...