Урнебесно: „Матрикс челенџ“ во изведба на Новак Ѓоковиќ (ВИДЕО)

Најдобриот српски тенисер, Новак Ѓоковиќ го прифати „Матрикс челенџ“ на кој беше предизвикан од Златан Ибрахимовиќ. Откако успеа на свој начин да ја заврши „мисијата“, тој ги предизвика српскиот кошаркар Богдан Богдановиќ, како и фудбалерите Кристијано Роналдо и Килијан Мбапе.

 

Се вчитува...