Валдерама го смени имиџот, нема да можете да го препознаете (фото)

Колумбиската фудбалска легенда Карлос Валдерама на 57-годишна возраст се реши да го промени имиџот по кој беше препознатлив во спортската јавност. Новата фризура на Валдерама, со „права“ наместо виткана коса, делува изненадувачки, а екс-фудбалерот за главен „виновник“ за новиот имиџ ја посочи сопругата Елвира Редондо.

„Денеска мојата мила Елвира Редондо се сето да ми ја измие косата“ – напиша Валдерама на својот инстаграм-профил, собирајќи илјадници „лајкови“ за помалку од еден час.

Се вчитува...