Веднаш им падна полесно поразот – Секси Велшанка ги утеши фудбалерите и навивачите (ФОТО)

Велс вчера во Амстердам беше поразен од Данска со 4-0 во осминафиналето од Европското првенство. Малку имаше велшки навивачи во Амстердам, но сите пабови низ земјата беа полни со навивачи.

Инфлуенсерката Ала Хоф им вети на своите следбеници 50 отсто попуст на нејзиниот „онли-фанс“ профил додколку Велс помине, но по поразот се реши сепак да ги почести своите следбеници.

 

 

Се вчитува...