Видал тргна да ги даде шорцевите на еден фан, па се случи проблем (ВИДЕО)

Фламенго пред своите навивачи успеа да дојде до втората победа сезонава и да ја прекине серијата од три последователни порази.

Домашните победија со 2-0, а головите за Фламенго ги постигнаа Педро и Евертон Рибеиро. Во вториот дел играше и искусниот Артуро Видал. Видал одигра околу 20 минути во победата на својот тим синоќа, а по натпреварот Чилеанецот беше главна тема на социјалните мрежи.

Кога му го дал дресот на еден од навивачите, тој се свртел на другата страна, а навивачот го повикал да му ги даде и шорцевите. Видал размислуваше дали да го направи тоа, но на крајот се согласи и ги воодушеви сите на трибините.

Откако ги соблекол шорцевите, останал само во боксерките, што изгледа било премногу за полицаецот кој стоел зад него, а додека Видал ги соблекол шорцевите, случајно почнал да ги соблекува боксерите, по што дошло до интересна ситуација на теренот.

 

Се вчитува...