ВИДЕО: Колинда во транс, а навивачите „умираат“ од смеење…

Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар-Китаровиќ, како и секогаш, и синоќа ја бодреше фудбалската репрезентација на својата земја во Ријека против Словачка.

Но, Колинда онака слободна повторно предизвика внимание со своето срдечно навивање во победата од 3-1 која „коцкестите“ ги однесе на Европско првенство. Видео материјалите од славјето на Колинда, пак, предизвика внимание и поради навивачите во околината кои „умираа од смеење“ додека претседателката беше во транс.

„Навивачка… А, овие момците кои се смеат. Непроценливо“ – се пренесува по социјалните мрежи со видеото од славјето на Колинда.

Се вчитува...