ВИДЕО: НБА-кошаркарот Џеди Осман и турската актерка Ебру среде Охридско езеро го кажаа судбоносното „ДА“

Кошаркарот на Кливленд, Џеди Осман денеска среде Охридското езеро на венчавката во брод го кажа судбоносното „ДА“ со позната турска актерка Ебру Шахин.

Осман кој е роден во Охрид и своето детство го мина во нашиот најголем туристички центар, се одлучи заедно со својата избраничка на животот венчавката да ја направат во Охрид, во кој и двајцата се вљубени, и тоа во изнајмен брод на кој беа сите негови гости.

Џеди и Ебру изминативе денови престојуваа во Охрид забавувајќи се на локации на охридското крајбрежје, кое како што истакнаа, е едно од нивните најомилени за летен одмор.

Се вчитува...