ВИДЕО: Пенал на векот – Го промаши голот, го погоди рефлекторот

Несекојдневна ситуација се случи на натпреварот во ниските лиги во Анлгија меѓу екипите на Нунитон Бороу и Стретфорд. Имено, домаќините не реализираа пенал, но интересно беше тоа што фудбалерот на домаќините толку лошо го изведе пеналот што успеа да скрши еден од рефкекторите на трибините на стадионот.

 

 

Се вчитува...