Волкановски откри кој е неговиот омилен македонски клуб

Еден од најдобрите УФЦ борци на денешницата, Македонецот Александар Волкановски откри за кој македонски фудбалски клуб навива.

Волкановски со своите ќерки се сликаше во дресот на македонскиот нисколигаш Младост од Беранци, битолското село од кое потекнува неговиот татко.

Се вчитува...