Вон си го покажа модриот задник (ФОТО)

Линдзи Вон имаше тежок пад за време на трката во супервелеслалом на СП во Оре, но за среќа мина без посериозни последици и скршеници.

Трофејната скијачка преку својот инстаграм профил објави фотографија од модриот задник, кој дефинитивно настрадал најмногу при вчерашниот пад.

„Последица од падот вчера. Едвај чекам да видам каква боја ќе биде утре“ – напиша Вон крај фотографијата.

Се вчитува...