За Бејл нема дилема: Модриќ е најдобриот играч за врска (ВИДЕО)

Славниот велшки фудбалер Герет Бејл гостуваше на „Тик Ток“ емисија под подкровителство на „Плејстејшн“ каде говореше за својата кариера, а одвои и време за избор на најдобриот играч од средината на теренот.

За поранешниот ас на Тотенхем и Реал Мадрид нема дилема. Тоа е Лука Модриќ кој Велшанецот го одбра пред имиња како Пол Сколс, Кевин де Брујне, Тони Крос, Френк Лампард…

@futcrunch Is Modric the 🐐? 👀 Thanks @PlayStation for inviting me to the UEFA Champions League Final and find out Bale loves Modric ❤️ #ad #uclfinal #playstationhouse ♬ original sound – futcrunch

Се вчитува...