„ЗА ЉУБИТЕЛИТЕ НА МАТЕМАТИКАТА“ – Ако мислите дека Баерн Минхен има „најмоќен напад“ во Европа, не се лажете…

Германскиот гигант Баерн Минхен е единствениот клуб сезонава во топ 5 лигите во Европа кој просечно постигнува на три гола сезонава. Баварците имаат помалку „луд“ учинок со 3.42 гола по натпревар што е за неверојатни 0.5 гола повеќе од првиот тим зад нив.

Ливерпул кој исто така има „атомски“ напад како за споредба е втор со 2.92.

 

Се вчитува...