Заборавете на Дилета – Водителката на Лидс денеска ќе има свое деби на „Енфилд“

Новата сезона во Премиер-лигата денеска ќе го има својот старт. Актуелниот шампион Ливерпул на „Енфилд“ ќе го пречека Лидс Јунајтед на нашиот Езгјан Алиоски, кој по 16 години повторно е дел од елитата.

Натпреварто Ливерпул-Лидс го чекаат сите, а една од главните причини е  водителката на Лидс, Ема Луис Џонс. Таа важи за една од најзгодните новинарки во светскиот фудбал. Многу порачаа дека се ќе биде во сенка на Еми.

 

 

View this post on Instagram

 

First day back at Elland Rd since it became a Premier League ground ?

A post shared by Emma Jones (@eljonesuk) on

 

View this post on Instagram

 

One day soon ✈️☀️

A post shared by Emma Jones (@eljonesuk) on

 

View this post on Instagram

 

Guess who got dressed up today? Not me. This was 3 months ago ??‍♀️

A post shared by Emma Jones (@eljonesuk) on

Се вчитува...