Жестоко е во НФЛ лигата – Најлуда тепачка во историјата на спортот (ВИДЕО)

Неверојатна тепачка се случи на крајот на синоќешниот меч од НФЛ лигата меѓу Кливленд Браунс и Питсбург Стилерс, кој домаќините го добија со 21-7. Одбранбениот фудбалер на домаќините го нападна квотербекот на гостите со кацига, по кој следуваше општа тепачка на стадионот во Кливленд.

Инаку по победата Кливленд е на скор од 4 победи и 6 порази, додека Питсбург досега има забележано по пет победи и порази.

Се вчитува...