Ѕвездата на Јунајтед, Бруно Фернандеш, му честиташе роденден на Јане Велковски (ВИДЕО)

Големите ѕвезди знаат да ти го направат денот специјален. Бруно Фернандеш, ѕвездата на англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед, му го честиташе роденденот на малиот херој со големо срце, Јане Велковски.

Јане е голем пријател и со Пол Погба…

Се вчитува...