Бен Арфа му донесе три бода на Бордо против Рен (ВИДЕО)

Бордо го совлада Рен нагости со 0-1 во премиерниот меч од 11. коло во француската Лига 1. Клучниот момент се случи во 37. минута кога Хатем бен Арфа стрелаше против својот поранешен клуб.

Со оваа победа Бордо се искачи на 11. позиција на првествената табела со 15 бода, додека Рен останува четврти со 18 бода, но тимот е во лоша форма бидејќи во последните четири меча забележа три порази.

 

Standings provided by SofaScore LiveScore

Се вчитува...